0سبد خرید
نکاتی که قبل از خرید ورق گالوانیزه باید بدانید

چه نکاتی قبل از خرید ورق گالوانیزه باید بدانیم

قبل از خرید ورق گالوانیزه باید نکاتی مانند تولید کنندگان داخلی و خارجی، قیمت ورق گالوانیزه، سایز و ابعاد، جنس و کاربرد آن را بدانید تا بتوانید همیشه مطابق میل و استفاده خود اقدام به خرید کنید.

ورق فولادی پوشش داده شده با روی یا روی ورق گالوانیزه نامیده می شود. به طور کلی ورق گالوانیزه به دلیل روکش روی زنگ نمی زند و در ضخامت های کم تولید می شود. محصولات با فرو بردن در حوضچه آهن مذاب گالوانیزه می شوند و عمر مفید آنها بین 20 تا 30 سال افزایش می یابد. فولاد گالوانیزه به دو صورت جایگزین خوردگی فولاد می شود. ابتدا با ایجاد یک لایه میانی بین رطوبت هوا و فولاد از تشکیل اکسید و در نهایت زنگ زدگی جلوگیری می کند. دوم، در برخی موارد، آهن موجود در فولاد یا آهن ممکن است در معرض خوردگی گالوانیکی قرار گیرد.

ظاهر ورق گالوانیزه دارای ویژگی هایی است که به راحتی از ورق سیاه و ورق گالوانیزه قابل تشخیص است. ناخالصی های موجود در ذوب روی در هنگام تشکیل کریستال در سطح ورق باعث ایجاد نقشی بر روی سطح ورق گالوانیزه می شود که به آن براق یا گل گالوانیزه می گویند. نوع گل همیشه بهار برای هر کارخانه ورق گالوانیزه متفاوت است. به این ترتیب می توان فهمید که ورق گالوانیزه در کدام کارخانه است. به عنوان مثال ورق های گالوانیزه هفت الماس دارای گل های درشت، ورق های گالوانیزه کاشان و شهرکرد دارای گل های ریز و اکثر ورق های گالوانیزه وارداتی دارای گل های بسیار ریز هستند که به راحتی قابل مشاهده نیستند.

نحوه تشخیص ورق فلز گالوانیزه

هنگام خرید ورق گالوانیزه، بسیاری از افراد با چالش هایی مواجه می شوند زیرا نمی توانند اصالت آن را تشخیص دهند. معمولا ورق های گالوانیزه دارای سطح براق، صیقلی و شفافیت استثنایی هستند. همچنین پوشش ورق گالوانیزه از 10 تا 275 میلی متر و ضخامتی معادل 0.18 تا 6 میلی متر دارد. راه دیگر برای شناسایی ورق گالوانیزه سطح لغزنده آن است.

کاربرد ورق فلز گالوانیزه

ورق گالوانیزه به طور گسترده در صنعت استفاده می شود. آنها کاربردهای ویژه ای از لوازم خانگی و صنعت برق و الکترونیک تا خودرو و تجهیزات ساختمانی دارند.

به عنوان مثال در تولید لوازم خانگی مانند یخچال، فریزر، کولر، کانال های تهویه منزل همگی دارای محیطی مرطوب و خورنده هستند. در صنعت برق خودرو برای قطعات درب، ساختمان های صنعتی برای ساخت کرکره، برای ساخت ساندویچ پانل و در تجهیزات جاده برای ساخت گاردریل استفاده می شود.

موارد استفاده از ورق گالوانیزه عبارتند از:

در صنایع برق، الکترونیک و کامپیوتر

صنعت تولید لوازم خانگی

ساخت سیلوهای گالوانیزه

ساختمان های صنعتی

ساخت و ساز

صنعت خودرو

راهسازی

نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید