0سبد خرید
نوسانات جزئی در قیمت آهن آلات

نوسانات جزئی در قیمت آهن آلات

امروز نوسانات جزئی در قیمت میلگرد در بازار وجود دارد که به نظر می رسد افزایش قیمت دلار بر این نوسانات تاثیرگذار باشد. قیمت محصولات ذوب آهن اصفهان نیز تقریباً یکسان اعلام شده است که به نظر می رسد ناشی از خروج تیرآهن و میلگرد از این کارخانه باشد که باعث کاهش قیمت محصولات آن به ویژه قیمت امروز 24 تیرآهن شده است. . ظاهرا قیمت این محصول در کانال 19 هزار تومان اعلام شده است.

در تحلیل وضعیت بازار آهن و فولاد و تأثیر عوامل مختلف داخلی و خارجی در تعیین روند کلی بازار در کوتاه مدت و بلندمدت باید به چند موضوع توجه کرد. اول از همه انتشار خبر تعیین سقف نفت روسیه توسط وزارت خزانه داری آمریکا که این کشور را برای فروش نفت و بیمه شرکت های نفتی و همچنین ورود ارز به این کشور به چالش می کشد.

به نظر می رسد در چنین شرایطی روسیه به ناچار امتیازات بیشتری را به مشتریان آسیایی خود خواهد داد که منجر به اصلاح قیمت نفت روسیه و نرم شدن فروش گاز به اروپا خواهد شد که برای جبران زیان ناشی از کاهش قیمت ها در نظر گرفته شده است. در فروش نفت .

دومین موضوع نگران کننده، افزایش تولید نفت در عربستان سعودی و اوپک پلاس است که هر دو می توانند احتمال دستیابی به توافقات برجام را کاهش دهند.

علاوه بر این، خبر بازپس گیری خارکف از اوکراین حاکی از فروپاشی جبهه روسیه در این منطقه است که به نفع اوکراین تمام شد. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، رسیدن شاخص دلار به سقف 110 تا 112 است که به نظر می‌رسد با رسیدن به این سقف تاریخی، شرایط به نفع سایر ارزها تغییر می‌کند و دلار در بلندمدت شرایط را برای صادرکنندگان آمریکایی سخت می‌کند. به نظر می رسد در چنین شرایطی، سیاست فدرال رزرو برای همگرایی سطح تورم و نرخ بهره، به جای افزایش تدریجی، دست به تثبیت نرخ بهره خواهد زد.

به نظر می رسد وضعیت توصیف شده منجر به اصلاح نسبی در بازار نفت و انرژی می شود که منجر به سود در بازار کالا می شود، اما همانطور که گفته شد، به نظر نمی رسد این امر به نفع مذاکرات برجام باشد، زیرا مشاوران دولت مطرح می کنند. قیمت نفت و فشار روسیه بر اروپا در این زمینه. آنها گاز را برگ برنده ای در موضوع توافقات هسته ای می دانستند که در چنین شرایطی عملا غیرممکن به نظر می رسد و ایران برگ برنده ای در دست ندارد.

گزارش های بورس کالا حاکی از آن است که امروز حدود 958 هزار و 755 تن محصولات فولادی ارسال می شود که شامل محصولاتی مانند بلوک بلوم، کلاف، میلگرد، ناودانی، تیرآهن، سنگ آهن، کنسانتره، ورق گالوانیزه، گندله و ... می شود. حدود 62 هزار و 200 تن. از این مقدار شکوفه داده می شود. قیمت شمش بلوم در عرضه امروز حدود 14 هزار و 23 تومان در نظر گرفته شده است که نشان دهنده کاهش 0.05 درصدی قیمت پایه این محصول نسبت به عرضه هفته گذشته است.

سیف الله امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت از پیگیری مصوبات شورای آهن و فولاد در حوزه تعیین ضریب قیمت پروفیل فولادی توسط این وزارتخانه خبر داد.

 

وی در ادامه گفت: پس از آن تصمیمات شاوری آهن و فولاد باید مبنای تعیین قیمت محصولات فولادی و همچنین سیاست های وزارت حراست قرار گیرد. به همین دلیل این وزارتخانه ملزم به پیگیری تصمیمات شواری آهن و فولاد خواهد بود تا شاهد تصمیمات و سیاست های یکپارچه و هماهنگ در این حوزه باشیم.

 
نوشتن دیدگاه
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید